2017 Mezuniyet Elbiseleri


Okula yeni başlayan öğrenciden tutunda lise ve üniversite öğrencisine varana kadar ki süreçlerde her öğrenci de mezun olma duygusu ve bu mezuniyette yapacak ve ne giyeceklerine dair hayalleri mevcuttur. Her okulun bitiminde yapılan mezuniyet partisi ya da balolarının en heyecan vericisi tabi ki lise ve üniversite mezuniyet balolarıdır.

Lise ve üniversite de dersler derken gelen mezuniyetle birlikte heyecan da birliktedir. Çünkü nasıl bir elbise giyileceği, ne tarz bir ayakkabı ve ayakkabıyla bütünlüğü sağlayan nasıl bir çanta seçileceği, elbisenin şıklığına uygun bir saç yapımı gibi konular ve bu ayrıntılar her zaman heyecanlandırır. 2017 mezuniyet elbiseleri de son ders zili henüz çalmamış olsa da bu özel gecenin yıldızı olabilmek adına bayan butiğimizde en çok bakılan konular arasında yerini aldı.

2017 Mezuniyet Elbise Tarzı Nasıl Olmalıdır?

Yeni gelen yılla birlikte 2017 mezuniyet trendleri ve yeni moda akımları başladı bile. Yeni trendler yaşınızı büyük gösterecek elbiselerden yana değil. Yaşınızı ve vücut yapınız arasındaki oranı sağlayan elbiselerden yana. Yaşınızı büyük gösteren elbiseler, gösterişli abartılı elbiseler yerine vücut hatlarınıza daha uygun, yaşınızla doğru orantı da olan kilonuzu mümkün olduğu oranda sadeleştiren yönde elbise seçmenizden yana. 

Bu kadarla sınırlı değil, daha sade güzellikten yana olan moda akımı abartılı makyaj yerine daha sade şık makyajı tercih etmenizi öneriyor. Gece boyu sizi rahatsız eden ayakkabıların yerine daha rahat ve çantanızla tam uyumlu ayakkabı seçmenizi öneriyor.

Mezuniyet Elbisesi Seçimi?

Mezuniyet elbisenizi giyerken aklınızdaki tek soru gecenin yıldızı olabilmektir. Sizi gecenin yıldızı yapacak 2017 mezuniyet elbise seçimi önerilerimize kulak vermenizi öneririz. Yaptığınız her abartı sizi gecenin yıldızı yapmak yerine parıltılar içerisinde karmakarışık bir hale getirebilir.

Mezuniyet elbisenizin tarzını yakaladıktan sonra yapacağınız renk seçimi sizin kendi vücudunuzu tanımanıza bağlı. Bu seçimi yaparken ilk faktör sizin ten renginiz ayrıca vücut yapınızın duruşu, saçlarınızın duruşu faktörleridir. Her rengin ve her tarz elbisenin herkese yakışmayacağını bilin. Kendi ten renginize göre seçim yapın. Esmer bir teniniz varsa beyaz kırmızı arası tonlarda seçim yaparken, daha açık renk tene sahipseniz biraz koyu tonları tercih edin. 

Vücut yapınıza ve saç duruş stilinize göre de elbise tarzınızı belirleyin. Hemen karar vermeyin internet sitemiz www.gokhankozak.com da sizler için sunduğumuz mezuniyet elbiselerini incelemeyi ihmal etmeyin. Gecenin yıldızı siz olun.